130 років від дня народження Павла Тичини
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 21 січня 2021, 09:59
Народився 27 січня 1891 р. в с. Піски (нині Бобровицького району Чернігівської області) в багатодітній родині сільського дяка. З дитинства був змушений заробляти собі на хліб, співаючи в церковному хорі. Навчався у Чернігівській духовній семінарії. Саме тут вирішилася його подальша доля: один із викладачів семінарії — художник і поет М. Жук познайомив здібного учня з М. Коцюбинським. Павло Тичина став відвідувати його «суботи», на які збиралися поети-початківці з Чернігова і навколишніх населених пунктів.
У 1913—1917 pp. навчався в Київському комерційному інституті й водночас працював у редакціях різних газет і журналів, помічником хормейстера в театрі М. Садовського.
У 1923 р. поет переїхав до тодішньої столиці України Харкова. Був співредактором журналу «Червоний шлях».
В історію української літератури він увійшов як поет-новатор, який збагатив лексику, ритміку, музично-зображальні можливості українського вірша. Багато творів Павла Тичини покладено на музику. Його перу належить 15 поем, зокрема поема-симфонія «Сковорода».
Залишив велику спадщину як перекладач (перекладав твори О. Пушкіна, О. Блока, Я. Коласа, Я. Купали та ін.). Автор наукових праць з літературознавства, мовознавства, теорії музики. До кінця життя очолював Комісію Спілки письменників України з роботи з молодими літераторами, благословивши на творчий шлях багатьох українських поетів.
Помер 16 вересня 1967 р. у Києві.
Інформаційно-бібліографічний відділ запрошує до перегляду рекомендаційного списку на тему: «130 років від дня народження Павла Тичини».
Нові надходження
- Деталі
- Опубліковано: Понеділок, 18 січня 2021, 09:07
Неабияке задоволення приносять книги, коли надходять у бібліотеку. Кожна подарована, чи куплена книга – це завжди подія та приємне знайомство. Пропонуємо Вашій увазі огляд нових надходжень за листопад, представлених відділом комплектування та наукової обробки документів бібліотеки УДПУ імені Павла Тичини.
Рік математичної освіти в Україні
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 14 січня 2021, 11:32
Роль математики в житті кожної людини, безумовно, велика, вона в усі часи мала незаперечне культурне й практичне значення. Її важливість у технічному й економічному розвитку суспільства важко переоцінити. Сьогодні кожний має усвідомлювати, що математика є базовим компонентом загальної та професійної освіти сучасної людини, дієвим засобом розвитку мислення, наукового світогляду особистості, невід’ємною складовою загальнолюдської культури.
Пропонуємо Вам переглянути віртуальну виставку на тему: “Математика – це мова, на якій написана книга природи”.
Українські традиції святкування Різдва Христового.
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 14 січня 2021, 09:29
Українці здавна бережуть і шанують традиції Різдва, які в нашій країні значно відрізняються від європейських. Люди вважали, що саме ці дні є початком нового господарського року. Тому у переддень Різдва було прийнято виконувати низку обов’язкових обрядів, які б, за повір’ям, мали забезпечити щастя, мир та багатство усій родині. Ці обряди так довго передавались з покоління у покоління, що багато хто й забув їхнє значення.
У нашій книгозбірні багато видань присвячених звичаям, традиціям та обрядам, тому сьогодні ми підготували новорічно-різдвяну віртуальну виставку «Українські традиції святкування Різдва Христового».