Напередодні Дня української писемності та мови на факультеті української філології відбулася лекція на тему «Історія українського правопису у ХХ – ХХI ст.», на яку доктор філологічних наук, професор Оксана Юріївна Зелінська підготувала виступ про проект нової редакції українського правопису.

Працівники читального залу №2 долучилися до відзначення даного свята, представивши книжкову виставку «Історія українського правопису», яка розкрила тему історії української мови від минувшини до сьогодення. Особливу увагу присутніх, зокрема аспірантів, привернула хрестоматія українського мовознавця Василя Німчука «Історія українського правопису: XVI – XX століття» (колекція книг С. П. Бевзенка). Видання є досить актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, оскільки багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі.

Населення країни гостро дискутують над такими словами як: «Индик», «проЄкт», «каТедра», «аВдиторія» та іншими можливими нововведеннями. Найчастіше питання: «Навіщо вони і чи потрібні взагалі?». Загалом, як показує практика, українці швидко звикають до змін. І може уже за кілька років фраза «Мій проєкт включає поїздку до Атенів, де я вивчатиму мітологію на відповідній катедрі» не звучатиме для нас, як щось незрозуміле.


Додаткова інформація