Окрасою кожного Великоднього кошика є різнобарвні писанки та крашанки - знак воскресіння Христа і спасіння людини. Традиція дарувати один одному розмальовані яйця на Великдень й досі популярна у всьому світі.

Зазвичай господині фарбують яйця до Великодня за допомогою харчових барвників, які продаються нині чи не в кожному магазині, але, якщо ввімкнути трішки фантазії, то звичайну крашанку можна перетворити на справжній шедевр. Зараз Великодні яйця прикрашають не лише святковий стіл, але й інтер'єр. Декор із великодніх яєць зроблених своїми руками — це чудовий спосіб створити святковий настрій у домі та можливість проявити свої творчі здібності.

Читальний зал №3 разом із Українсько-туркменським культурно-освітнім центром запросили іноземних студентів та читачів бібліотеки познайомитись із секретами простого та вишуканого декору пасхальних яєць.

З метою залучення іноземних студентів до системи культурних і духовних цінностей, історичної спадщини українського народу та традицій святкування світлого свята Великодня було проведено майстер-клас із декупажу Великодніх яєць.

Розповіла про техніку декупажу та продемонструвала процес виготовлення Великодніх яєць у цій техніці бібліотекар читального залу №3 Аліна Заверуха.

Студенти переглянули виставку та презентацію «Магія писанкарства», дізнались про українські народні звичаї святкування Великодня. Використовуючи паперові серветки з тематичними малюнками, яєчний білок та варені яйця, студенти з великим задоволенням розпочали створювати власні шедеври.

Всі присутні мали можливість проявити свої творчі здібності та креативність. Ця справа захопила та подарувала багато приємних емоцій як українським, так і іноземним студентам.

Результатом чудового розмаїття їх фантазій стали ці святкові яйця – красиві і самобутні, адже в кожен витвір, з любов’ю та світлими думками, вони вкладали частинку своєї душі.

Всі студенти були задоволені своєю роботою. Вони залишали майстер-клас у піднесеному святковому настрої, дякуючи організаторам за чудовий захід та цікаво проведений час.

Надихайтесь прекрасним!

Приходьте до бібліотеки!


Додаткова інформація