Людям з порушеннями зору
    A+ A-

    libraria

    esu

    doaj

    academicjournals

    openscience

    nbuviap

    Головне фото

    Час і доля по-різному перегортають сторінки історії. Та незаперечною залишається істина, що захисник – це почесне звання, найдостойніша відзнака мужності. Розпався Радянський Союз, на його місці постали і утвердилися суверенні держави. Але ніколи не зникне пам'ять про людей, які винесли випробування жорстокою війною. Без визволення України у 1944-му, без великої Перемоги у травні 45-го не постала б держава, ім'я якій - Україна.  

    1

    У складній мозаїці бойових дій Другої Світової війни чільне місце займала Умансько-Ботошанська наступальна операція. Саме про перебіг подій першої декади березня 1944 року та героїчний подвиг військ 2-го Українського фронту розповів студентам, викладачам Інституту економіки та бізнес-освіти, факультету природничої освіти та природокористування викладач навчальних дисциплін «Історія України» та «Захист України» Уманського фахового медичного коледжу, член Національної спілки краєзнавців України Юрій Торгало. Під час виховного заходу усі присутні мали можливість переглянути унікальну документальну стрічку «Визволення Умані, 1944 рік» та кінорепортаж із фронтів Другої Світової війни «Наші трофеї під Уманню». Обидва фільми знято та змонтовано військовими кінооператорами у березні 1944 року.

    2

    У своєму виступі Юрій Вікторович наголосив, що саме Умансько-Ботошанська наступальна операція увійшла до скарбниці військового мистецтва, як одна з найуспішніших фронтових операцій, а війська проявили під час операції велику бойову майстерність та масовий героїзм.

    3

    Все витримали і перемогли. Перемогли, бо вели війну справедливу, бо відстоювали свою Батьківщину, право на своє життя, на своє майбутнє. Перемогли тому, що не можна здолати людину, яка обороняє свою землю, свій дім.

    4

    УДПУ Бібліотека © 2025

    Контакти
    Вулиця Садова, 2
    Телефон – 8(04744) 4-07-83
    E-mail – library@udpu.edu.ua

    Main Menu