Режим роботи бібліотеки на період літніх канікул

На період літніх канікул бібліотека працює:

понеділок - четвер з 8.00 до 17.00

п’ятниця з 8.00 до 16.00

Обідня перерва: 12.00 до 13.00

regum

Книга-ювіляр

У 2018 році виповнюється 100 років з дня виходу у світ збірки Павла Тичини «Сонячні кларнети».

«У світі «Сонячних кларнетів» людину було

возвеличено в космічному масштабі,там

існувала гармонія людини і всесвіту... »

(В. Стус)

Павло Григорович Тичина (1891-1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч. Народився в с. Піски Чернігівської області в родині дяка. Отримав музичне виховання, грав на флейті, гобої, кларнеті, бандурі, піаніно. Навчався у Чернігівській духовній семінарії, у Київському комерційному університеті, який не закінчив у зв’язку з революцією. Працював у хорі (солістом, диригентом), у газеті «Нова рада» (1917), у журналі «Літературний вісник» (1918-1919), лауреат Шевченківської премії (1962). Знав майже 20 іноземних мов, зокрема – вірменську, грузинську, арабську, турецьку, єврейську. Перший вірш «Блакить мою душу обвіяла» написав 1907 року. Музична обдарованість знадобилася йому у поетичній творчості, адже у багатьох віршах поет застосовував музичний спосіб літературного письма.

«Сонячні кларнети» один з найкращих здобутків поета на шляху творчої реалізації. У книзі відображено його експерименти зі словом, із піснею, із розмірами та стилями. У збірці автор створив власний поетичний стиль, який отримав назву – «кларнетизм». Кларнетизм – це світоглядна естетична концепція Павла Тичини, унікально виражена за допомогою поетичних засобів (асонанс, алітерація, епітети, метафори).

Перша друкована збірка поезій вийшла у київському видавничому товаристві «Сяйво» тиражем 1000 примірників.

До неї увійшли 44 оригінальні поезії, серед яких: «Гаї шумлять», «Арфами, арфами…», «По хліб ішла дитина», «По блакитному степу» та ін. Публікацією збірки поет здобув загальне визнання читачів і критиків.

У нашій книгозбірні представлено велика кількість творів письменника, зокрема і збірка «Сонячні кларнети».

Всіх любителів художнього читання запрошуємо до прочитання творів Павла Тичини!

 

 

Відкрий для себе англійське слово!

Одна мова зупиняє Вас в коридорі життя.

Дві мови здатні відкрити всі двері на шляху!

Френк Сміт

До Вашої уваги пропонується віртуальна виставка «Відкрий для себе англійське слово!».

virtualka

Відкрий для себе англійське слово! [PDF]

Книжкова виставка «Спалах гніву народного»

9 червня у стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини проходила Всеукраїнська наукова конференція «Коліївщина 1768-1769 років. Козацько-гайдамацьке повстання на Правобережній Україні: історичні реалії та національна пам'ять», на якій бібліотекою була представлена книжкова виставка «Спалах гніву народного». Учасники конференції мали прекрасну можливість ознайомитись із підібраною літературою, яка широко розкриває історичні події тих років.