Бібліотеки сьогодні покликані допомогти подолати гендерні стереотипи та сприяти формуванню гендерно-толерантної свідомості суспільства. У затвердженій Указом Президента України Національній стратегії у сфері прав людини серед основних завдань визначено забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
З метою реалізації цієї стратегії в читальному залі №3 був проведений науковий семінар «Гендерні аспекти в сучасній освіті». Учасниками семінару були магістранти факультету соціальної та педагогічної освіти.
Бібліотеки сьогодні покликані допомогти подолати гендерні стереотипи та сприяти формуванню гендерно-толерантної свідомості суспільства. У затвердженій Указом Президента України Національній стратегії у сфері прав людини серед основних завдань визначено забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
З метою реалізації цієї стратегії в читальному залі №3 був проведений науковий семінар «Гендерні аспекти в сучасній освіті». Учасниками семінару були магістранти факультету соціальної та педагогічної освіти.
На семінарі кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільствознавства Запорожець М.О., використовуючи дані соціологічних та статистичних досліджень і «гендер в цифрах», обґрунтував патріархатну спрямованість українського суспільства. Також він розглянув місце і роль жінки та чоловіка в сучасній освіті. Студенти уважно слухали викладача, брали активну участь у дискусії, показали вміння формулювати і відстоювати свою позицію.
Працівник читального залу №3 Аліна Блоха долучилась до семінару,презентувавши всім присутнім книжкову виставку «Формування гендерної толерантності – місія сучасної бібліотеки». Вона наголосила на тому, що у сучасному суспільстві бібліотека – це місце, де кожна людина, незалежно від статі, віку, національності, соціального статусу, професії та освіти може взяти участь у різних заходах та отримати базові знання з гендерних питань, у тому числі інформацію про такі поняття, як права людини, дискримінація за статевою ознакою, а також з інших питань гендерної проблематики. Матеріали, представлені на виставці, викликали неабиякий інтерес в учасників семінару.