Людям з порушеннями зору
    A+ A-

    День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

    За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

    Цікаві факти про українську мову

    • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
    • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».
    • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.
    • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
    • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 000 слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
    • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?».

    Заснування Дня української мови та писемності – це справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її  протягом усього життя!

    Бібліотека УДПУ імені Павла Тичини долучається до святкування Дня української мови та писемності і пропонує Вашій увазі тематичну книжкову виставку «Мово моя, душа голосна України», яка експонується у відділі обслуговування читачів з 09 по  15 листопада.

    Запрошуємо всіх до перегляду.

    83

    УДПУ Бібліотека © 2024

    Контакти
    Вулиця Садова, 2
    Телефон – 8(04744) 4-07-83
    E-mail – library@udpu.edu.ua

    Main Menu