Сьогодні в умовах війни набула актуальності робота бібліотек з внутрішньо переміщеними особами. Адже, бібліотечні установи згуртовують, об’єднують, забезпечують достовірною інформацією, стають точкою опори і простором для спільнодії.
Уманщина стала прихистком для багатьох українців, які змушені були покинути власні домівки через військову агресію. Станом на сьогодні в Умані зареєстровано 12000 внутрішньо переміщених осіб, серед яких є бажаючі прийти в бібліотеку, щоб отримати доступ до усіх інформаційних ресурсів та до мережі Інтернет.
Бібліотека Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини підтримала ініціативу відкритості й співпраці. З цією метою у читальному залі №1 діє акція «Бібліотечне укриття» для всіх охочих. Тому бібліотекарі чекають на нові зустрічі і будуть раді ознайомити зі спектром послуг та, по можливості, виконати всі запити.