Людям з порушеннями зору
    A+ A-

    Просвітницька діяльність

    Працівники бібліотеки значну увагу приділяють культурно-просвітницькій роботі за напрямами діяльності університету, сприяючи популяризації української книги.

    У просвітницькій роботі бібліотека використовує як випробувані часом, так і впроваджує нові підходи, напрямки та форми культурно-масової роботи, а саме:

    • критико-аналітичні способи: диспути, обговорення книг, вечори запитань і відповідей, «круглі столи», читацькі конференції за книгами;
    • позитивно-ілюстративні способи: вечори-зустрічі, вечори-портрети, тематичні вечори, літературні вечори, тематичні екскурсії за сторінками книжок;
    • рекомендаційно-інформаційні способи: презентації книг, усні журнали, тематичні бібліографічні огляди та огляди-лекції, відкриті перегляди літератури, літературні, історичні, педагогічні читання.

    Зміст виховної роботи включає:

    • розвиток культури мислення та інтелектуальних здібностей студентів;
    • формування у студентів гуманістичного світогляду, гуманного ставлення до людини, суспільства, природи;
    • формування громадянськості як інтегративної якості особистості;
    • зміцнення історичної пам’яті молодого покоління;
    • формування правової культури особистості;
    • виховання гармонії у співжитті із навколишнім середовищем;
    • розвиток політичної культури студентської молоді;
    • формування працелюбності та творчого потенціалу молодої людини;
    • прищеплення студентам навичок здорового способу життя;
    • формування естетичних почуттів, смаків, поглядів;
    • формування високоморальних якостей особистості.

    Одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотеки як хранителя духовної спадщини є висвітлення історичних подій, ознайомлення з історією, етнографією та природою, літературним надбанням, архітектурними пам’ятками рідного краю.

    Під час проведення заходів бібліотека відводить належне місце популяризації книг, витворів мистецтва, що стали надбанням української культури та ознайомленню з творчістю видатних людей нашого регіону та держави.

    Колектив книгозбірні систематично організовує виставки нових надходжень, проводить «Дні кафедр», «Дні інформації», організовує огляди літератури, проводить заняття з основ бібліотечно-бібліографічних знань із студентами та аспірантами.

    Невід'ємною складовою частиною роботи бібліотеки на допомогу читачеві є інформація, що міститься в каталогах та картотеках. Щороку в традиційні карткові каталоги (абетковий та систематичний) додається близько 5-6 тисяч нових бібліографічних записів.

    Все частіше користувачі звертаються до електронного каталогу, доступ до якого можна отримати в локальній мережі та з віддаленого доступу. Його формування розпочалось з 2007 року із внесення бібліографічних записів нових надходжень. Але працівники бібліотеки проводять також ретрокаталогізацію найбільш активної частини бібліотечного фонду.

    Формується електронна бібліотека з повнотекстовими базами даних підручників та посібників за профілем університету. Постійно здійснюється формування фонду електронних документів:

    • копіями праць наших науковців, що виходять друком (підручники, навчальні посібники, навчально-методичні видання);
    • електронними виданнями на CD, DVD-дисках;
    • оцифруванням вже наявного в бібліотеці фонду навчальної літератури.

    Надано відкритий доступ в мережі Інтернет для повнотекстового користування рідкісними та цінними книгами, оцифрованими працівниками бібліотеки.

    Бібліотека бере участь у корпоративному проекті, започаткованому ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, з формування галузевого сегмента з питань психології, педагогіки, освіти та виховання у загальнодержавному реферативному електронному ресурсі "Україніка наукова" та Українському РЖ "Джерело", серія 3 "Соціальні і гуманітарні науки. Мистецтво" (створення реферативної продукції на видання університету «Збірник наукових праць», «Історико-педагогічний альманах», «Порівняльно-педагогічні студії»).

    Співробітники книгозбірні надають дієву допомогу користувачам у пошуку інформації для написання наукових робіт, навчають вільно працювати з будь-яким видом каталогів, включаючи електронний, володіти правилами складання монографічного та аналітичного бібліографічного опису, вміло складати списки використаних джерел, ознайомлюють з бібліотечною класифікацією (УДК).

    УДПУ Бібліотека © 2024

    Контакти
    Вулиця Садова, 2
    Телефон – 8(04744) 4-07-83
    E-mail – library@udpu.edu.ua