Андріївські вечорниці відбулись! Серед зимових свят одним з найцікавіших є свято Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита. Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя. Звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер: ворожіння, заклинання, ритуальне кусання Калити та народні гуляння.
13 грудня в читальному залі №2 бібліотеки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся захід, приурочений до свята Андрія Первозваного. Дівчата з факультету української філології та факультету іноземних мов гарно провели час у теплій компанії. Святкова атмосфера панувала протягом усього заходу, адже тут молодь ворожила на книгах , на вишневих гілочках і звичайно ж брала участь в обряді кусання Калити. Містичності вечорницям додав відеосюжет, який студентки дивились, затамувавши подих. Фінальним акордом вечорниць стало частування гостей Калитою та запашним чаєм, а родзинкою стала традиційна українська страва - смачні варенички, які виявились з сюрпризом, адже там кожна з дівчат знайшла папірець з іменем можливої долі та побажаннями на прийдешній рік.
Гості свята до останнього залишились у гарному настрої, задоволені та ситі вирушали додому! Дякуємо всім, хто долучився до цьогорічних Андріївських вечорниць. Не забувайте про чудові традиції українського народу та чекайте на наступні зустрічі в нашій бібліотеці.