Книжкові колекції – основа наукового фонду будь-якої бібліотеки. Книгозбірня УДПУ імені Павла Тичини має п'ять таких колекцій, кожна з яких унікальна та цікава. Вони, безсумнівно, є окрасою книжкового фонду. Проте «ріднішим», є зібрання книг, подарованих Вірою Юріївною Франчук. Нашому університету поталанило, бо Віра Юріївна читала лекції для студентів-філологів тут упродовж 10 років, керувала написанням дипломних і магістерських робіт, а також підготувала трьох кандидатів філологічних наук.
У фонди бібліотеки УДПУ імені Павла Тичини Віра Юріївна передала книги, зібрані в Інституті мовознавства серед колег, науковців київських ЗВО. Ці праці увійшли до імідж-фонду книгозбірні. Працівники інформаційно-бібліографічного відділу пропонують до Вашої уваги бібліографічний покажчик присвячений цій колекції – «Дарунок Віри Юріївни Франчук у фондах бібліотеки УДПУ імені Павла Тичини».