Бібліотекарі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у День української писемності та мови, 27 жовтня долучились до написання Всеукраїнського диктанту Національної єдності. Авторкою радіодиктанту-2023 стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко з текстом «Дороги України».
«Радіодиктант — це проєкт, головна мета якого не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. Під час війни це особливо актуально. Знаково, що за годину прямого ефіру будуть включення з різних точок України, де люди в безпечних місцях писатимуть радіодиктант разом з усім світом. Навіть на фронті, якщо в той момент буде така змога, наші воїни писатимуть! А також плануємо включення з багатьох країн, з інших континентів! Українці й усі, хто знає або вчить, розуміє, любить українську мову, разом писатимуть текст під диктування — це буде неймовірно потужна енергетика єднання!» — поділилася координаторка проєкту виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько.